Інструкція з поклейки фотошпалер
Знайдіть, будь ласка, кілька хвилин вільного часу, щоб прочитати та розібратися з усіма етапами поклейки фотошпалер. Важливо зрозуміти весь процес до початку робіт, щоб у Вас не виникло проблем, які не можна виправити. Ви завжди можете зв’язатися з нами, і ми обов’язково Вам допоможемо.
Загальна підготовка
Правильно підготовлена стіна – ключ до якісного поклеювання шпалер без видимих швів! На поверхні стіни не повинно бути старих шпалер, шматочків шпалер, будь-яких видів забруднень, таких як бруд, пил, жир, пліснява, плями від фарби. Під шпаклівкою нічого не повинно просвічуватись – це не дозволить поклеїти фотошпалери якісно.
Видаліть цвяхи/шурупи та закрийте всі тріщини.
Вимкніть електричну мережу та зніміть усі кришки від розеток та вимикачів.
Відшліфуйте всі нерівності на стіні, поки вона стане повністю гладкою.
Використовуйте губку та теплу воду, щоб очистити стіну від пилу. Дайте просохнути стіні мінімум 24 години.
Стіну слід відшпаклювати, щоб вона була рівного білого кольору і через неї нічого не просвічувалося. В іншому випадку плями зі стіни можуть бути помітні на фотошпалерах.
Важливо: перед поклейкою дайте шпалерам полежати в кімнаті, де вони будуть поклеєні, протягом доби перед поклейкою. Для цього потрібно або розгорнути шпалери і покласти їх на чисту підлогу (це найкраще), або злягла розслабити рулон, щоб між полотнами було повітря.
Поверхні стін
Емульсійна фарба: на свіжофарбовані стіни рекомендуємо не клеїти фотошпалери раніше, ніж через 4 тижні після фарбування. Подробиці дивіться в інструкції до фарби.
Пористі поверхні (штукатурка, бетонні перекриття): переконайтеся, що стара штукатурка міцна і не має цвілі, а нова повністю висохла. Стіна має бути відшліфована, щоб вона була гладкою.
Стіну слід відшпаклювати, щоб вона була рівного білого кольору. Після чого стіна має повністю висохнути.
Гіпсокартон: відшпаклюйте стіну повністю, звертаючи особливу увагу на заглиблення від саморізів та стики між листами гіпсокартону.
Грунтовка стін: проґрунтуйте стіну з урахуванням типу вашої стіни.
Інструменти
- Губка поролонова вологовбируюча
- Лінійка або шпатель для підрізування
- Гострий канцелярський ніж
- Рівень
- Валик для клею
- Валик для шпалер
- Валик для стиків
- Олівець
ВАЖЛИВО!
Будь ласка, прочитайте інструкцію перед поклейкою шпалер.
Поклейка фотошпалер повинна виконуватись лише кваліфікованим спеціалістом, узгодженим нашими рекомендаціями.
У разі недотримання рекомендацій ми не несемо відповідальності за результат.
Етапи поклейки
Підготовка клею та стіни
1. Підготуйте клей згідно з інструкцією та нанесіть на всю стіну повністю. Дайте клею вбратися і висохнути.
Зверніть увагу! Радимо використовувати клей на вибір: “Metylan Флізелін Преміум” або “Quelyd/Кілід FLISELIN”. Клей має бути на основі модифікованого крохмалю.
Ми не відповідаємо за якість клею, т.к. не є виробником клею.
Розкладіть фотошпалери
2. Розкладіть фотошпалери на підлозі та зіштовхуйте малюнок. Обов’язково перевірте шпалери на наявність пошкоджень. Якщо Ви помітили невідповідність із Вашим замовленням, обов’язково зв’яжіться з нами ДО ПОЧАТКУ поклейки шпалер – ми допоможемо вирішити цю ситуацію.
Зверніть увагу! Перед відправкою всі фотошпалери перевіряються фахівцем. Полотна пронумеровані зліва направо.
Початок поклейки
3. На стіні необхідно намалювати олівцем вертикальну лінію з правого боку від першого полотна, щоб наклеїти його вертикально.
Нанести клей
4. Поступово нанесіть клей на стіну на область поклейки першого полотна, злегка виступаючи за його межі (на шпалери клей не наносити).
Перше полотно
5. Почніть приклеювати перше полотно вертикально щодо намальованої лінії. Шпалери слід клеїти скрученими в рулон, поступово розкручуючи та прикочуючи їх валиком для шпалер.
Зверніть увагу! Шпалери друкуються із запасом 2 см за шириною та висотою, т.к. стіни, стеля та підлога можуть бути не ідеально рівними.
ВАЖЛИВО: шпалери слід клеїти зверху вниз, не розтягуючи, даючи можливість розкручуватися їм під власною вагою. Намагайтеся не подряпати поверхню шпалер.
Поклейка інших полотен
6. Наступні полотна клеїти стик у стик, поєднуючи малюнок, не допускаючи нахлеста полотен або зазору між ними.
7. Якщо клей виступив на поверхню, МАКСИМАЛЬНО ШВИДКО змити його чистою водою за допомогою губки з м’якого поролону.
8. Якщо шпалери відклеюються в районі стиків (це може бути через підвищену/знижену вологість, протяг, неправильну підготовку стіни), слід використовувати клей для стиків виходячи з типу вашої стіни.
ВАЖЛИВО: старайте наносити клей в районі стиків відразу в достатній кількості, щоб приклеїти шпалери з першого разу, щоб уникнути пошкодження шпалер, через які можуть бути видні шви після поклейки.
9. Усі стики слід розгладити спеціальним вузьким валиком для стиків.
10. Обрізайте надлишки шпалер по краях за допомогою гострого канцелярського ножа. Тупе лезо може стати причиною розриву шпалер.
11. Перевірити стики, акуратно прикатати вузьким валиком для стиків. Якщо на шпалерах є плями клею, акуратно витерти губкою та чистою водою.